Witamy na stronach naszej Organizacji !

Informujemy, że można nas wspomóc wpłacając darowizny poprzez platformę Sie pomaga

SUBKONTO

Na prośbę podopiecznych poszerzamy zakres pomocy o możliwość założenia subkonta do gromadzenia środków z 1 % podatku i zbiórek pieniężnych.

Jesteś osobą chorą ? Niepełnosprawną? Masz niepełnosprawne, ciężko chore dziecko ? Potrzebujesz pomocy ? Skorzystaj z możliwości założenia subkonta i zbieraj pieniądze pochodzące z 1 % podatku na swoje potrzeby.

Nie wprowadzamy ograniczeń wiekowych, jeżeli chodzi o zakładanie subkont!

1 %.jpg

Drodzy Państwo,

Sytuacja pandemii niczego nie ułatwia, ale z nadzieją na jej ustabilizowanie,z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i całkowicie przestrzegając rygoru sanitarnego, nieustannie pracujemy i pomagamy osobom z niepełnosprawnościami. Nasi terapeuci dokładają wszelkich starań, żeby sprostać oczekiwaniom rodziców/opiekunów i naszych podopiecznych.

Po długim czasie izolacji, powrót do naszej placówki rehabilitacyjnej dla wielu naszych podopiecznych i ponowne uczestniczenie w zajęciach, to jedyna szansa na kontynuowanie zaleceń terapeutycznych, i osiąganie lepszej jakości życia codziennego i zwykłe, a często jedyne tzw."wyjście z domu".

Wykorzystując różnorodne formy oddziaływania staramy się efektywnie im pomagać i uatrakcyjnić proces terapeutyczny.

Nasze działania rehabilitacyjne są finansowane przez PFRON. Na zdjęciu prezentujemy najnowsze, zakupione dzięki wsparciu PFRON, pomoce dydaktyczne.

Ogromnie cieszy nas możliwość niesienia pomocy. Trzymajmy się razem w ten niepewny czas. Pozdrawiamy.

143371873_3589968631057829_6623607598590
Projekty realizowane
ze środków:

Szukasz wsparcia? Może znasz kogoś, kto potrzebuje?

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych ich Rodziny oraz wszyscy zainteresowani misją naszego Stowarzyszenia - Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania wsparcia.

Czekamy na Was. Czekamy, żeby Wam pomóc.

Nasze drzwi są dla Was otwarte, wspólnie zaplanujemy i udzielimy Wam pomocy w zaspokojeniu potrzeb codzienności.

Podopiecznymi „Przystani” opiekujemy się z troską, dbamy o zdrowie fizyczne i psychiczne, wspomagamy rozwój w zakresie indywidualnych potrzeb. Nasi terapeuci i opiekunowie wiedzą, jak otoczyć Was opieką, jak sprawić, żebyście poczuli się ważni. Doceniamy wysiłek codzienności.

Jeśli chcecie nas poznać i skorzystać z pomocy, zapraszamy.

Realizujemy obecnie projekt CUŚ dla powiatu bełchatowskiego w ramach Osi priorytetowej IX Włączenie społeczne Działania dla Osi IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne projekt dofinansowany z UE w ramach EFS. Rekrutacja trwa i będzie trwała przez cały okres realizacji projektu, tj. od 24.04.2020r do 30.04.2023r.

Projekt jest adresowany do osób z niepełnosprawnością i/lub osób niesamodzielnych, jak również osób będących opiekunami faktycznymi osób niesamodzielnych, zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego.

Zapewnimy opiekę i wsparcie osobom w każdym wieku - zarówno dzieciom, jak również dorosłym, do 4 h dziennie wraz z ciepłym posiłkiem i zajęciami dostosowanymi do możliwości. Świadczymy pomoc w dwóch placówkach:

-Świetlicy Środowiskowej przy ul. Hubala 2, dla dzieci w wieku od 3 do 18 r.ż.,

-Domu Dziennego Pobytu przy ul. Żeromskiego 1, dla dzieci i dorosłych bez ograniczenia wiekowego.

„Przystań” na Was czeka.

 

Jeśli Cię zainteresowaliśmy – pierwszy krok już za nami, resztę przejdziemy wspólnie.

Przekaż dalej lub skontaktuj się z nami !

    Bełchatów, 24.04.2020 r.

REKRUTACJA DO PROJEKTU
„CUŚ DLA POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO”

Informujemy, że trwa rekrutacja do projektu „CUŚ dla powiatu bełchatowskiego”.

w ramach Osi priorytetowej IX Włączenie społeczne

Działania dla Osi IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym

Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne

 projekt dofinansowany z UE w ramach EFS.

Rekrutacja trwa i będzie trwała przez cały okres realizacji projektu,

tj. od 24.04.2020r do 30.04.2023r.

Projekt jest adresowany do osób z niepełnosprawnością i/lub osób niesamodzielnych, jak również osób będących opiekunami faktycznymi osób niesamodzielnych, zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego. (Czytaj Więcej.....)

cus na stronę.PNG

 

 

Drodzy Rodzice!

W związku z realizacją projektu Centrum Usług Społecznych dla powiatu bełchatowskiego w ramach Osi priorytetowej IX Włączenie społeczne Działania dla Osi IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne, mamy niezmierną przyjemność ogłosić Państwu, że z dniem 02.05.2018 otwarta została Świetlica Środowiskowa „PRZYSTAŃ” i z dniem 01.06.2018 Dom Dziennego Pobytu „PRZYSTAŃ”. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych z powiatu bełchatowskiego do odwiedzenia nas  w siedzibie świetlicy przy ul. Hubala 2 i Żeromskiego 1 w Bełchatowie.


MISJA ŚWIETLICY to zapewnienie opieki wychowawczej i dydaktycznej oraz realizacja działań profilaktycznych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży do lat 18-tu niepełnosprawnej, oraz znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej zdrowotnej i materialnej. To także wsparcie rodzin z osobą niepełnosprawną w sprawowaniu jej podstawowych funkcji. (czytaj więcej....)

Placówka czynna w dni robocze: pon, wt, śr. pt. godzinach od  11.00 do 19.00, czw. w godzinach od 12.00 do 20:00. W okresie wakacyjnym ŚŚ czynna od godz. 10.00 do 18.00.

DOM PRZYSTAŃ to miejsce krótkokresowego pobytu przeznaczone dla niesamodzielnych mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Placówka mieści się w Bełchatowie na ulicy Żeromskiego 1. W Domu przebywać mogą jednocześnie 4 osoby. Nie ma ograniczeń wiekowych.(czytaj więcej...)

Placówka czynna w dni robocze:  od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00, a w okresie wakacyjnym od godz. 9.00 do 17.00.

NASI PODOPIECZNI:

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

NSZZ solidarność
ZZPRC
elmen
MZZ odkrywka
sempertrans
SITG
bmp
PGE fundacja logo
Przechwytywanie
firm_14072_348588_big
bestgum-widget_gk_nsp-3
megaserwis
indeks22